Απίστευτο γκολ πίσω από τη σέντρα στην Championship (video)

Τρομερή έμπνευση είχε ο Βολκς της Κάρντιφ την Boxing Day.

Ένα απίστευτα όμορφο γκολ πέτυχε ο Βολκς της Κάρντιφ απέναντι στη Μπρέντφορντ, για την Championship, στην αγωνιστική της Boxing Day.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, η Κάρντιφ άνοιξε το σκορ, χάρη σε μια τρομερή έμπνευση του Γουίλ Βολκς.

Ο άσος των γηπεδούχων έβγαινε στην αντεπίθεση και βρισκόταν πίσω από το κέντρο, αλλά είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα εκτός εστίας. Χωρίς να το σκεφτεί έκανε ένα σουτ με δύναμη, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, ο Σέρτζι Κάνιος πέτυχε χατ τρικ, χαρίζοντας τη νίκη στη Μπρέντφορντ με 3-2.

Δείτε το γκολ του Βολκς και τα υπόλοιπα της αναμέτρησης…

Ειδήσεις και νέα απ’ την Ελλάδα και τον κόσμο στο Dokari.gr.