Σεφτέ για Γιαννιτσά!

Τη πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγυρίζει η Αναγέννηση Γιαννιτσών που έκανε πολύ καλή εμφάνιση και έκαμψε σχετικά εύκολα την αντίσταση του Εθνικού Αγιονερίου (2-0)

μόλις στο 5ο λεπτό. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν άλλο τέρμα στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, η Αναγέννηση μπήκε το ίδιο δυνατά και στο 62′ ο Μωυδιάδης βρήκε με πάσα τον Μπάρμπα, ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το τελικό 2-0.

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Β. Ασλανίδης): Κατρατσέας, Μπαμπαλης, Αγτζίδης, Σιδηρόπουλος, Ουζόυνης, Σάρρος, Καρακάσογλου, Λυσίτσας, Μωυσιάδης (77′ Καραδημος), Μπαρμπας, Κιορτσης (75′ Καπουσουζης).
Εθνικός Αγιονερίου (Τραϊανόπουλος): Καλογεράκης, Σάκκας, Ορφανός, Μιλκουδης, Αποσπόλας, Καρασίμος, Μητσικας, Γκελίνος, (75′ Αλμπάνης), Γκέρτζος, Πεχλιβάνης, Παπαδόπουλος(58′ Χατζηστεφάνου).

Πηγή φωογραφίας: mikriliga.com