Πρώτη νίκη για Ελπίδες Καρδίτσας, 4-2 τον Βόλο

Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας γυναικών, πανηγύρισαν οι Ελπίδες Καρδίτσας,, καθώς επικράτησαν του Βόλου με 4-2, στην εκτός έδρας αναμέτρηση.

Στο 29′ η Κόγγουλη άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, οι γηπεδούχες προσπάθησαν να απαντήσουν ωστόσο δεν τα κατάφεραν με αποτέλεσμα να δεχτούν άλλα δύο γκολ. Συγκεκριμένα, στο 37′ η Κόγγουλη «χτυπώντας» για δεύτερη φορά στον αγώνα έκανε το 2-0, ενώ στο 49′ η ίδια παίκτρια κάνοντας χατ τρικ «έγραψε» το 3-0.

Η απάντηση του Βόλου ήρθε στο 66′ με την Οικονόμου, ενώ έξι λεπτά αργότερα (72′) η Κόλλια έκανε το 1-4 για τις φιλοξενούμενες. Το τελικό 2-4 σημείωσε η Λόγου στις καθυστερήσεις.

Ελπίδες Καρδίτσας: Τσιλίκα, Αλεξίου, Σίμου, Ρήγα, Μελισσού, Πύθουλα (84′ Τηλιοπούλου, 90′ Καλπία), Κόλλια, Σάλκονιτς, Σρετένοβιτς, Γαγάρα (78′ Κωστοπούλου), Κόγγουλη.

Πηγή photo: womensports