Ή μήπως δεν βλέπεις;
Μια μικρή οπτική σπαζοκεφαλιά!
Η εικόνα που βλέπετε είναι μια φωτογραφία επάνω σε ένα αγγείο στο Παιδικό Μουσείο «NEMO Science Center» στην Ολλανδία, στα πλαίσια έκθεσης με τίτλο «Bizzare and Beautiful». Το τι βλέπεις εξαρτάται από… το πόσο χρονών είσαι!
Οι ενήλικες, λοιπόν, βλέπουν ένα ζευγάρι εραστών και δύσκολα διακρίνουν δελφίνια, παρά μόνο εάν τους το επισημάνει κάποιος, αν προσέξουν περισσότερο ή αν κοιτάξουν την κάθε λεπτομέρεια. Τα παιδιά, από την άλλη, επειδή δεν έχουν στο μυαλό τους αντίστοιχες εικόνες… βλέπουν απλώς 9 δελφίνια!
![](/wp-content/uploads/2023/02/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube
Κάνε λήψη της εφαρμογής του Dokari.gr στο App Store
Κάνε λήψη της εφαρμογής του Dokari.gr στο Google Play