Δείτε πως σχηματίστηκαν οι όμιλοι των πλέι οφ και πλέι άουτ, αλλά και ποια παιχνίδια περιλαμβάνει η 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης.
Στον πρώτο όμιλο βρίσκονται οι ομάδες που τερμάτισαν στις πρώτες έξι θέσεις της βαθμολογίας της κανονικής περιόδου και στον δεύτερο οι ομάδες που τερμάτισαν στις υπόλοιπες έξι.
Ο όμιλος των πλέι οφ αποτελείται από τις εξής ομάδες: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου, Ελπίδα Σαπών, Δόξα Προσκυνητών, Δόξα Σώστη, Αστέρας Αιγείρου, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου.
Η 1η αγωνιστική: Αστέρας Αιγείρου – Ελπίδα Σαπών, Δόξα Σώστη – Δόξα Προσκυνητών, Δόξα Νεόυ Σιδηροχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου. Στον όμιλο των πλέι άουτ συμμετέχουν οι: Ορφέας Ξυλαγανής, Νέα Καλλίστη, Αετός Μίσχου, Άγιοι Θεόδωροι, Ροδίτης, Πόντος Κομοτηνής.
Η 1η αγωνιστική: Ροδίτης – Καλλίστη, Πόντος Κομοτηνής – Αετός Μίσχου, Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Ορφέας Ξυλαγανής.
![](/wp-content/uploads/2023/02/googlenews.png)