Η ομάδα που πριν από 26 χρόνια πρωταγωνιστούσε στο γυναικείο ποδόσφαιρο, επέστρεψε στα αγωνιστικά δρώμενα και θα συμμετάσχει στη Γ’ Εθνική.
Ο λόγος για τον Κένταυρο Λάρισας, ο οποίος μετά από συντονισμένες προσπάθειες συστάθηκε ξανά και θα πάρει μέρος στα εθνικά πρωταθλήματα. Συγκεκριμένα, η ομάδα της Θεσσαλίας θα παίξει στη Γ’ Εθνική, έχοντας κάνει μάλιστα κι αρκετές σημαντικές προσθήκες στο ρόστερ της.
Στην ομάδα ήρθαν οι Ιωάννα Παρασκευοπούλου και Φανή Ζαχαράκη από τον Ολυμπιακό Βόλου, η Κατερίνα Ζαχαρά από τον Άρη και οι Βάγγυ Γκαραγκονούλη, Άννα-Μαρία Τρόκε και Ραφαέα Ζαχναζαριάν από τον Μαγνησιακό! Η προετοιμασία έχει αρχίσει εδώ και 20 ημέρες και συνεχίζεται με στόχο την πλήρη ετοιμότητα της ομάδας στην έναρξη των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεών της.