Κύπελλο Γ ‘ Εθνικής: Νίκη… θρίλερ για τον Άρη

Με «λυτρωτή» τον Καπνίδη στο 85ο λεπτό, ο Άρης επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Θύελλας Φιλώτα και πήρε τη πρόκριση στην επόμενη φάση

Τη νίκη που έψαχνε για να ξεχαστεί το «κάζο» της ήττας από τον Καμπανιακό στο πρωτάθλημα πήρε ο Άρης, που επικράτησε με 2-1 της Θύελλας Φιλώτα για το πρώτο γύρο του Κυπέλλου της Γ΄Εθνικής.

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να «κλέψουν» την πρόκριση, αλλά ο Καπνίδης ήταν εκείνος που με γκολ του στο 85′, έδωσε την νίκη-πρόκριση στον Άρη.

Το σκορ άνοιξε ο Σούνας με υπέροχη εκτέλση φάουλ στον 18ο λεπτό, με την ισοφάριση να έρχεται στο 81′ από τον Ζηνόβιο. Τέσσερα λεπτά μετά όμως ο παίκτης του Άρη «λύτρωσε» με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ την ομάδα του, που επανήλθε στις νίκες.

Θύελλα Φιλώτα (Γ. Παπανώτας): Κοντουγουλίδης, Σιμηχανίδης, Κλάζογλου, Μπάμπαρης, Κιοζερίδης, Στασινόπουλος, Κόλα, Μισαηλίδης, Θεοδουλίφδης, Μαρκόπουλος

Άρης (Δ. Καλαϊτζίδης): Mπαϊμάκης, Λιόλιος, Φερνάντες, Γκόλιας, Ψυχογιός (82′ Λιόνης), Γκίνο, Σουνάς, Xιντασέλι, Σταυρόπουλος, Ρένια, Καπνίδης