Ο Ελληνοκύπριος Δημήτρης Βασιλείου μετά την μεταγραφή του στα κατεχόμενα δέχθηκε απειλές και δεν έκανε το ντεμπούτο του!
Ο Βασιλείου δεν ήταν στην αποστολή της ομάδας των κατεχόμενων στο παιχνίδι της στην Β’ κατηγορία. Επίσης εξακολουθεί να είναι άγνωστο κατά πόσον ο 35χρονος θα επιδιώξει να αποχωρήσει άμεσα. Σύμφωνα με το Worldbulletin.net ο Ελληνοκύπριος παίκτης δέχθηκε απειλές και έτσι αποφάσισε να θέσει τον εαυτό του προσωρινά εκτός του συλλόγου. Διέρρευσε μάλιστα πως ορισμένοι βρέθηκαν στο σπίτι του και απείλησαν ανοιχτά εκείνον και την οικογένειά του. Παρενέβη η αστυνομία ενώ δηλώσεις έκαναν και οι παράγοντες της Ντεργκερμενλίκ καταδικάζοντας το γεγονός. Η ουσία είναι πως η πρεμιέρα του Βασιλείου αναβλήθηκε και παραμένει μετέωρος μετά τις πολύ μεγάλες αντιδράσεις που υπήρξαν για την μεταγραφή του…
![](/wp-content/uploads/2023/02/googlenews.png)