Το πανόραμα της πρεμιέρας της Β’ κατηγορίας γυναικών

Με πολλά γκολ και θέαμα ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα της πρεμιέρας της Β’ κατηγορίας γυναικών.

Στο πρώτο παιχνίδι της αγωνιστικής η Αγ. Παρασκευή επιβλήθηκε του Σταυρού Καλυθιών με 4-1. Οι γηπεδούχες άνοιξαν από νωρίς το σκορ, καθώς στο 8′ η Πετράκη έκανε το 1-0, ενώ στο 38′ η Κορομπίλα έκανε το 2-0 στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη οι γηπεδούχες σημείωσαν ακόμα δύο γκολ με την Τοπαλίδη στο 74′ και 85′, ενώ οι φιλοξενούμενες το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 68′ με την Αξιώτη.

Στο επόμενο παιχνίδι της ημέρας η Ένωση Καμινίων επικράτησε του Πανηλειακού με 5-0. Οι γηπεδούχες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με την Λιάπη να ανοίγει το σκορ στο 10′. Στην επανάληψη, η ομάδα των Καμινίων σημείωσε άλλα τέσσερα γκολ με την Τσίλη στο 60′, την Μυλωνά στο 70′ και 83′ και την Λιάπη στο 80′.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

Αγ. Παρασκευή – Σταυρός Καλυθιών 4-1

Ένωση Καμινίων – Πανηλειακός 5-0

Η πρώτη αγωνιστική της Β’ κατηγορίας θα ολοκληρωθεί την Κυριακή (26/10) με τους εξής αγώνες:

15:00 Μεντέκας Καλαμαριάς – Ροδόπη

15:00 Αγροτικός Αστέρας – Πανσερραϊκός

15:00 Μαγνησιακός – Τρίκαλα

15:00 Σεπολιακός – Μεσολόγγι